רשימת המשאלות / לורי נלסון ספילמן

רשימת המשאלות / לורי נלסון ספילמן

וואו אני לא יודעת מאיפה להתחיל

כשקניתי את הספר ידעתי שלא מדובר ברומן רומנטי טיפוסי וזה מה שאהבתי, רציתי קצת שינוי והאמת קצת התאכזבתי. הייתי בטוחה שמדובר בספר יותר רציני, מה הכוונה?

כשאני קוראת ספר אני אוהבת אותו מחובר למציאות, אין לי בעיה עם קצת דימיון אבל פה זה מוגזם למרות שכן יש טוויסטים יפים באמצע אבל עדיין מצאתי את עצמי לא מרוצה מהספר.

לפי דעתי הז’אנר לא נכון היו צריכים לרשום קומדיה-רומן-על טבעי (זה בציניות) עכשיו אני אסביר:

אליזבת, אימא של ברט, נפטרה מהמחלה הארורה ומשאירה אחריה צוואה. היא מכירה את הבת שלה יותר טוב מעצמה, היא מסוגלת, מהקבר (על טבעי כבר הזכרתי?) לנהל לה את החיים, לתת לה משימות, לנחש מראש איך ברט תגיב ומה יצא מהמשימות האלה ולכוון את הבת שלה אל עבר עתיד טוב יותר.

אליזבת מנשלת את ברט מהירושה, לא נותנת לה לעמוד בראש העסק שתמיד היה ברור לה ולכל הסביבה שתעמוד בראשו, שומטת את השטיח מתחת לרגליה ושולחת אותה למרוץ נגד בזמן להשלים רשימת משאלות הזויות שברט כתבה בגיל 12. והכי על טבעי שהיא צריכה להשלים את כל המשאלות בשנה אחת!

קצת הרבה התאכזבתי מרשימת המשאלות חשבתי שמדובר בקומדיה שתשלח אותנו למסע של 80 יום סביב העולם אבל במקום זה, קיבלתי רשימת משאלות די שטחית וקצת לא הגיונית.

*שיהיה לי תינוק, אולי שניים – איזה ילדה נורמאלית חולמת על להביא ילדים תינוק? היא ילדה בעצמה! (אני לא יודעת מה איתכם אבל החלומות שלי היו לקבל במתנה בובות של הנסיכות של דיסני ) זאת אומרת על חתונה שמלה לבנה ומשפחה מקובל ואפילו יפה, אבל על תינוק?

אימא מדברת אליה מתוך מכתבים שבו היא מבקשת ממנה להיפרד מהחבר הנוכחי בטענה שהוא לא מתאים לה והיא לא סומכת עליו אבל שלא תדאג היא תמצא את אהוב ליבה (כי אמא יודעת הכל. היא גם יודעת שהיא תמצא בקלות אחד אחר יותר טוב- על טבעי כבר הזכרתי?)

מה עוד היה לנו פה- אמא מסתירה ממנה סודות די דרמטיים הקשורים בעברה, זורקת אותה למים להתמודד עם דברים קשים ולא הגיוניים.
השאלה היחידה שנשארת היא, למה אמה חיכתה למות בשביל לעשות את כל הדברים המופלאים האלו? למה היא לא טרחה, עוד בחיים, לעמוד מול הבת שלה ולהתעמת איתה?

פשוט להגיד לה “גברת את לא מתאימה להחליף אותי, והחיים שלך בכלל לא בכיוון הנכון…” אבל… טוב, זאת קומדיה רומנטית על טבעית. מה אני מטרידה את הסופרת בשאלות של היגיון פנימי או הגיון כלשהו.

 

תקציר:

חייה של ברט בולינג’ר מסודרים מקיר לקיר: יש לה עבודה מכובדת ודירה מרווחת,
ואפילו חבר שהוא עורך-דין מוצלח ויפה תואר.
אבל כשאמה האהובה מתה בפתאומיות, היא מותירה אחריה צוואה שכוללת תנאי כמעט בלתי מתקבל על הדעת: על מנת לזכות בירושה, על ברט להגשים את רשימת המשאלות שחיברה עשרים שנה קודם, כשהייתה נערה בת ארבע-עשרה.
בלית ברירה יוצאת ברט למסע שבמהלכו תיאלץ לבחון מחדש את חייה ואת ערכיה,
את משאלותיה ואת אהבותיה האמיתיות.

970804

תגובות

תגובות פייסבוק

כתוב/כתבי תגובה